Bazény v interiéru

Specializujeme se na interiérové bazény na klíč

V poslední době se velmi často setkáváme s názorem některých stavebníků ale i architektů a projektantů, že stavět interiérový bazén je přinejmenším velmi problematické. Jako argumentace se používají: vysoké náklady na stavbu pro bazén a na stavbu samotného bazénu, vysoké náklady na provoz, zápach chemikálií šířící se po celém domě a samozřejmě vysoká vlhkost postupující až v plísně.

Z našich zkušeností vyplývá (máme v provozu přes 400 interiérových bazénů), že stavět interiérový bazén neskýtá tyto problémy, pokud se ovšem dodrží několik zásad. Hlavní zásadou pro stavbu interiérového bazénu je vždy vybrat dodavatele konstrukce a veškerých technologií v rámci projektové přípravy, nejlépe studie a tohoto dodavatele s projektanty komunikačně propojit. Pokud je to firma znalá v oboru, může Vám pomoci ušetřit nemalé finanční prostředky a to jak při realizaci, tak při provozu bazénu. Vždy se totiž s architekty dá najít způsob, jak zachovat designové požadavky a zároveň vše funkčně sladit tak, aby se zbytečně neplatily vysoké částky za předimenzované a nadstandardní technologie. Většinou opravdu stačí malá změna projektu, která nemá vliv na ergonomii a design prostoru, nicméně může znamenat značné investiční i provozní úspory.


My nejsme „jen bazénáři“, ale i specialisté na topení, vzduchotechniku a další obory, které velmi úzce souvisí s bazénem v interiéru jeho technologiemi, jeho využitím a hlavně jeho provozem.

Tyto obory jsme řádně vystudovali a věnujeme se jim v praxi bezmála 30 let. Velmi často se stává, že pomáháme s konfigurací a systémem vytápění nejen vody v bazénu, ale i vzduchu v bazénové hale.

Řešíme nucené větrání, vzduchotechniku nebo odvlhčení, hlučnost a její přenos při koupání. Také se zaměřujeme na kanalizaci a vodu, skladbu konstrukcí a posouzení tepelných odporů. Samozřejmostí je řešení spodní stavby včetně hydroizolací. Umíme posoudit a navrhnout optimální řešení pro regulaci a provázanost se systémy všech dostupných zdrojů tepla včetně priorit.

Rovněž se zaměřujeme na ergonomii a vhodný způsob používání bazénu včetně osvětlení jak přímého, tak umělého a celkový harmonický design bazénových a přilehlých prostor atd. Navíc veškeré činnosti provádí lidé zaměstnaní v naší firmě (s dlouholetou praxí) a to od pracovníků v logistice, přes stavbu bazénu, montáže veškerých technologií až po dlouhodobý pozáruční servis.

V projektu, v němž je jen jakýsi tvar bazénu a nejsou vyřešeny žádné návaznosti se jen velmi těžko dohání technologické prvky tak, aby fungovaly bez problémů a vše samozřejmě stojí více peněz.

Zkuste nás oslovit a nezávazně pohovořit o Vašem záměru, sami poté posoudíte, zda Vám opravdu můžeme pomoci či nikoliv.

A co vše jsme pro Vás
schopni udělat?

Spolupracovat na projektové dokumentaci od zrodu až po vyskladnění a předání všech informací získaných letitou praxí do stavařské a technologické části projektu (pracujeme s programem AutoCad)
Navrhnout odvlhčení místnosti (výpočtem) s ohledem na interiérové požadavky, případně doporučit a navrhnout vzduchotechniku
Navrhnout praktická řešení bazénové haly, abyste se vyvarovali chyb, které poznáte až při používání, spolupracovat na nejvhodnějším řešení Vaší budoucí „plovárny“ s ohledem na přilehlé místnosti a jejich využití
Navrhnout vytápění bazénové vody včetně veškerého propojení a s důrazem na optimalizaci regulací, optimalizace zdrojů tepla a jejich využití pro provoz bazénu
Pomoci s navržením systému a způsobu vytápění bazénové haly včetně regulací, doporučit způsoby předání tepla včetně možných zdrojů a jejich porovnání jak v úrovni pořízení tak provozu
Spolupracovat na projektové dokumentaci od zrodu až po vyskladnění a předání všech informací získaných letitou praxí do stavařské a technologické části projektu (pracujeme s programem AutoCad)
Pomoci s navržením systémů kanalizace a vody pro bazénovou halu včetně umístění a používání případné sprchy a toalety
Posoudit výměnu vzduchu s rekuperací, doporučit způsob, umístění a funkci včetně případných návazností na systémy topení
Pomoci s architektonickým řešením (interiéru) s důrazem na pohodu při používání bazénu, s využitím našich letitých zkušeností
Pomoci s řešením osvětlení, průběhem světla v návaznosti na světové strany a samozřejmě s vhodným umělým osvětlením
Žádost
o katalog

Žádost o katalog

Po odeslání žádosti vám ihned zašleme tištěný katalog na vaši adresu.